Sword and Sorcery

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-04-11 14:14:32

erachlin
Administrator
Dołączył: 2017-02-17
Liczba postów: 2,141
Windows 7Chrome 56.0.2924.87

Zasady opcjonalne i dodatkowe

Tutaj sobie będziemy dyskutować nad różnymi kwestiami zw. z mechaniką. Zgodnie z duchem pierwszych rpg to co jest w książeczkach to w zasadzie wskazówki a nie zasady. Możemy je sobie wedle uznania zmieniać, komplikując lub upraszczając. Z uwagi na płynność tematu wydzieliłem go z Zasad, czyli z puli reguł aktualnie obowiązujących

HEŁM
Zasady milczą na temat jego mechanicznych skutków. Na pewno jednak ich nie pominiemy. Pierwsza kwestia to skutek fabularny: będę o nich pamiętał w przypadkach typu: odłamki spadają na głowę, jakaś pułapka odpala strzał w głowę itd. To o czym myślałem dodatkowo i czysto mechanicznie:

Na razie pominąłem trafienia krytyczne rozumiane jako damage x2. Proponuję jednak rozważyć kwestię, że rzut 20 na trafienie oznacza trafienie w głowę i wtedy hełm np. = 1/2 obrażeń.

Rozważałem jeszcze opcję przy 20 hełm= normalny damage, brak hełmu rzut 2k6 i wybór lepszego wyniku. Nie wiem jednak czy to z kolei nie jest pokrzywdzenie "bezhełmowców" i jednak wprowadzenie tych krytyków. Z drugiej strony pierwsza opcja robi z naturalnie najlepszego trafienia słabszy rzut, gdy walczymy z kimś w hełmie. Zatem co sądzicie? Warto coś ustalić mechanicznie czy pozostaniemy przy czystko fabularnym działaniu hełmów?


Referee

Offline

#2 2019-05-22 22:28:43

erachlin
Administrator
Dołączył: 2017-02-17
Liczba postów: 2,141
Windows 7Chrome 74.0.3729.157

Odp: Zasady opcjonalne i dodatkowe

DRUID/SZAMAN
Może rzucać poniższe czary w obu wariantach.

Leczenie/Zadawania lekki ran
Ochrona przed Chaosem/Ładem
Oczyszczenie/splugawienie jedzenia i wody
Światło/Ciemność
Wykrycie magii
Wykrycie Chaosu/Ładu


Zamiast odpędzania nieumarłych stosuje odpędzanie zwierząt. Wynika Z, oznacza nie zniszczenie, ale opcjonalnie zdmonowanie zwierzęcia.


NIe może stosować zbroi płytowych oraz kolczug.


Referee

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
xcraft - przegryw-forum - reallife - drillowce - life4game